21 way pilates banner

21 WAY Pilates Yoğunlaştırılmış Pilates Eğitmenlik Sertifika Programı

21 Way Pilates Akademi Yoğunlaştırılmış Pilates Eğitmenlik Programı Temel Matwork-1, Reformer-1 ve Postur – Biyomekanik programlarını kapsamaktadır.

Pilatesin temelleri öğrenilirken pilates egzersizleri, uzman eğitmenler eşliğinde uygulanarak, sağlıklı yaşam sektörüne alanında uzman eğitmenler yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Egzersiz sistemleri sadece kasları güçlendirmeye, şekillendirmeye yönelik değil aynı zamanda insanların yaşam kalitelerini arttırmaya yönelik olarak planlanmalıdır.

21 Way Pilates tekniği insanların günlük yaşamda yaptığı aktiviteler sırasında vücudun kas ve iskelet sistemlerinin yaptığı hareketler ve yönlerine göre dizayn edilmiştir.

21 Way Pilates antrenman sistemini sizlere öğreterek, sizleri Pilates konusunda bilgili, tecrübeli ve bilgilerini diğer insanlara aktarabilen ve onların sağlık ve zindelik düzeylerinde olumlu gelişmelere destek olabilecek eğitmenler olarak hazırlamak istiyoruz.

Bu program süresince;

  • 21 Way Pilates antrenman sisteminin ne kadar etkili ve benzersiz bir teknik olduğunu eğitimleriniz boyunca hissedecek,
  • Bireylerin yaşam kalitelerinin nasıl arttıracağınızı öğrenecek,
  • Eğitmen adayı olarak Türkiye’de hem çalıştığınız kulübü hem de çevrenizi etkileyebilecek,
  • 21 Way Pilates sertifikalı eğitmeni olarak müşteri memnuniyeti, disiplin, iş etiği ve profesyonelliği öğreneceksiniz.

5 günde 60 saatlik dolu dolu bir periyodu kapsayan bu dönemde; Pilatesin prensipleri, pilates ekipmanları, anatomi, postür ve biyomekanik konuları, Level 1 seviyesinde bilgi ve egzersizlerle uygulamalı olarak anlatılır. Bu sayede, eğitmen adayının bir üst döneme güçlü bir altyapıyla geçmesi sağlanır.

Bu dönemi başarıyla bitiren eğitmen, 70 den fazla egzersiz öğrenerek, pilatese yeni başlayan kişilere rahatlıkla ders verebilecek düzeye gelir.

DERS PROGRAMI

8 Saat  Anatomi, Pilates Temel, Hareket, Stabilizasyon ve İlerleme Prensipleri

8 Saat  Matwork Eğitimi Level 1 Sertifika Programı

16 Saat  Reformer Eğitimi Level 1 Sertifika Programı

8 Saat  Postur – Biyomekanik Sertifika Programı

Eğitmen Yoğunlaştırılmış Programda Aşağıdaki Konularda Uzmanlaşır

– Pilates prensiplerini öğrenerek, bu ilkeleri müşterilere ve öğrencilere tanıtacak ve uygulayacak nitelikli bilgi ve donanıma sahip olur.

– 21 Way Pilates Prensiplerini kullanarak; 21 derste, kişilerin günlük yaşamında pozitif yönde fark yaratacak alışkanlıkları oluşturma becerisine ulaşır.

– Derslerde, 55 dakika boyunca akıcılığı ve sürekliliği bozmadan, öğrenciyi etkin ve doğru bir sıralamada çalıştırmayı sağlayacak egzersiz serilerinden oluşan, 7 farklı 21 Way Pilates Ders Programı’na sahip olur.

– Pilatese yeni başlayan birine yapabileceği temel egzersizlere hakimdir; Matwork, Reformer Pilates Level 1 seviyesinde kişiye özel ders verebilecek seviyeye gelir.

– Eklemlerin hareket kabiliyetlerindeki kısıtlılıkların nasıl oluştuğunu görerek, eklemin hareket kabiliyetinin tekrar nasıl artırılacağını bilir.

– Anatomik, postur ve biyomekanik prensipler çerçevesinde kişinin ihtiyaçı olan egzersiz çeşitlerini analiz eder.

Eğitim Takvimi

İstanbul Programı

01 Haziran 2024      Anatomi – Pilates Temel, Stabilizasyon, Hareket, ve ilerleme Prensipleri       (Cumartesi)           (09:30 – 17:00)

02 Haziran 2024.      Matwork-1 Sertifika Programı                                                                            (Pazar)               (09:30 – 17:00)

08-09 Haziran  2024   Reformer-1 Sertifika Programı                                                        (Cumartesi-Pazar)    (09:30 – 17:00)

07 Temmuz 2024        Postur – Biyomekanik Sertifika Programı                                           (Pazar)               (09:30 – 17:00)

Yoğunlaştırılmış Pilates Eğitmenlik Programı Ücretleri

Toplam 17.600 TL yerine 14.900 TL

Anatomi ve Pilates Temel, Hareket ve İlerleme Prensipleri: 3900 TL

Matwork Level -1 : 4900 TL

Reformer Level -1: 4900 TL

Postur – Biyomekanik Sertifika Programı: 3900

9 Aya kadar taksit seçenekleri ile satın almak için 21 Way Pilates Shop’a tıklayın.

Ön Kayıt Formu İçin Tıklayınız

Eğitim Yeri (İSTANBUL)

21 Way Pilates Nişantaşı Şubesi

Rumeli Cad. Villa İşhanı No:4 Nişantaşı Şişli / İSTANBUL

Eğitim Yeri (BODRUM)

Kumbahçe, Atatürk Cd. No:125-2, 48400 Bodrum/Muğla

Eğitim Yeri (KOCAELİ)

Yeniköy Merkez Mh. Asmalı Cd. No:2/4  Başiskele/Kocaeli

İletişim

📞 0530 558 11 54

E-mail

📧akademi@21waypilates.com

Web Site

www.21waypilates.com