21 way pilates banner

Sertifika Kurslarına Genel Bakış

21 Way Pilates Full Sertifka Level 1 Programı

21. yüzyılın Pilates methodu olarak adlandırdığımız 21 Way Pilates, Full Certificate Level-1 eğitmenlik sertifika programıyla size 21 Way Pilates’in 21 temel prensibini; Anatomi, Matwork, Reformer, Cadillac, Chair ve Barrel 1. Seviye çalışmalarıyla kapsamlı bir program sunuyor.

Sektöre kazandırdığı yüzlerce Pilates eğitmeniyle hem stüdyo hem de bireylerin kişisel eğitmen ihtiyacını karşılayan 21 Way Pilates Akademi, size 4 haftalık yoğun bir programla Pilates eğitmeni olma fırsatı sunuyor.

Yapılacak olan sınavlar sonucunda toplamda 6 adet (Anatomi, Matwork, Reformer, Cadillac, Chair ve Barrel) Pilates eğitmenlik sertifikası almaya hak kazanacağınız bu program sonrasında, 21 Way Pilates stüdyolarında staj yapma imkanına da erişerek, bilgilerin sadece teoride kalmasının önüne geçiyor; uygulama yapma ve yaptırma tecrübenize de katkıda bulunuyoruz.

İçerik:

1. Hafta: Anatomi (1 gün)
Matwork (2 gün)

2. Hafta: Reformer (2 gün)

3. Hafta: Cadillac (1 gün)
Chair/Barrel (1 gün)

4. Hafta: Uygulama ve Sınav

21 Way Pilates Full Sertifika Level 2 Programı

Temel duruş ve Pilates prensiplerinin öğretilmiş olduğu Level-1 eğitimlerinin devamında, Pilates sektörünün birlikte hareket etmeye başladığı antrenman bilimi ve fizyoloji bilimine daha kapsamlı bir bakış açısı kazanacağınız Level 2 eğitimleriyle Pilates’in önemini bilimsel açıdan inceleme şansını yakalayacaksınız.

21 Way Pilates Akademi Level 2 eğitimiyle kendini geliştirmek ve daha kaliteli eğitimler vermek isteyen değerli eğitmenlere; pilatesin matematiğini öğreterek her yaş ve seviyedeki öğrencilere hitap edebilecek duruma getirirken aynı zamanda gelişimlerinde daha net sonuçlar elde etmelerini sağlayacak bilgi birikimini ve donanımı vermeyi hedefliyoruz..

İçerik:

1. Hafta: Matwork (2 gün)

2. Hafta: Reformer (2 gün)

3. Hafta: Cadillac (1 gün)
Chair/Barrel (1 gün)

21 Way Pilates Full Sertifika Level 3 Programı

Pilates eğitmenlerinin en büyük sorunsalı olan hareket planlaması ve programlama prensiplerinin anlatıldığı Level 3 eğitimlerinde; pilates egzersizlerinin tamamının çalışmasının, antreman bilimi ve hareket anatomisi bakımından incelemelerinin ve yorumlamalarının öğretileceği bu kurs ile eğitmenlerin üst düzey birer çalıştırıcı olmaları sağlanırken aynı zamanda piyasadaki paylarını geliştirebilmek için reklam ve PR tekniklerini de bünyelerine katmaları sağlanmaktadır.

İçerik:

1. Hafta: Matwork (2 gün)

2. Hafta: Reformer (2 gün)

3. Hafta: Cadillac (1 gün)
Chair/Barrel (1 gün)

Hamile Pilatesi Workshop

Pilates alanında bilgilerinizi biraz daha spesifikleştirmeye ne dersiniz? Biz eğitmenlerin amacı, hamile üyelerimizin hamilelik döneminin 3 trimesterında da onlara rahat bir hamilelik süreci geçirmelerini sağlamaktır. Bu nedenle Pilates için en gerekli eğitimlerden biri olan Hamile Pilatesi Workshop’u uzman Jinekolog Doktor ve Master Trainer eşliğinde uygulamalı olarak 21 Way Pilates Akademi’de.

Pilates Ekipmanları Workshop

Kaliteli yaşam kilidinin en önemli anahtarı olan Pilates’i, her yaşa hitap eden ve her sağlık koşulundaki insanların kullanabileceği hale getirmek için sizleri Pilates ekipmanları ile tanıştırıyoruz. Swiss Ball, Small Ball, Magic Circle ve Bantların kullanımın öğretileceği bu programla Pilates’e olan hakimiyetiniz bir üst seviyeye çıkacak.

Postür Analiz ve Değerlendirme Workshop

Yaşam kalitemizi arttırmak için doğru postür olmazsa olmazlardandır. Günümüzde birçok birey yanlış yönlendirmeler ve çalışma koşulları gibi nedenlerden ötürü postür bozuklukları ve sakatlıklar yaşamaktadırlar. Bu eğitimde sizlere sık karşılaşılan postür bozuklukları, postür değerlendirmeleri ve düzeltici/önleyici egzersizler gibi konuları aktaracağız. Böylece kişiye özel doğru egzersiz verebilir, dolayısıyla daha sağlıklı bireyler yetiştirebileceksiniz.

Skolyoz Workshop

Pilates’e danışanların önemli bir bölümünü Skolyoz rahatsızlıkları olanlar oluşturmaktadır. Skolyoz nedir ve neden ortaya çıkar, belirtileri nelerdir ve Pilates’in skolyoz üzerindeki etki ve uygulamalarına göreceğimiz bu eğitimle beraber; eğitmenler, üyeler ne tür egzersizler yaptırılması gerektiğini uygulamalı olarak görecekler.